"Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody"..
IMG_3096.JPG
Odešlete dárcovskou SMS pomocí QR kódu
Cena DMS je 30 Kč
více v pravém sloupci - Pomoc CF nemocným
nebo www.cfklub.cz

 
DMS

DMS

5. Podzimní Motol

11. října 2015

Jsem v Motole, jo už zase. Infekci se nepodařilo zkrotit atb v tabletách. Tentokrát mi bylo dopřáno luxusu jednotky intenzivní péče. Pomalu se chýlí ke konci druhý týden pobytu a já mám neutuchající potřebu napsat blog. Nejdříve jsem chtěla psát jen o mé spolubydlící, mám tu dámu pokročilého věku která zprvu vypadala na umření. Musí se jí nechat že se denně zlepšuje a ačkoli půjde domů s kyslíkem udělala opravdu pokroky. Pár dní potom co jí vyndali cévku se nenápadně vloudil můj paranoidní pocit že neustále cítím moč a bobky. Ačkoli bylo ráno čerstvě převlečené postele, paní omytá, gramofon vynesený, já kolem sebe neustále rostřikovala eukalyptový sprej od Justu a snažila se smrad přehlušit. Druhý den už to cítil i personál na chodbě, tak to jedna sestra vzala velmi z gruntu. Na večer se tu vše umylo převléklo a důkladně vytřelo a zas je klid. Zřejmě byla zdrojem nedobře vytřená podlaha v okolí gramofonu. Ale proč to píšu? Jsem hrozná. Během těch dvou dnů jsem byla vytočená do nepříčetnosti. Svou spolubydlící jsem v duchu proklínala a vlastně jsem se celá jen utápěla v tom jak tohle celý nenávidím. Když se pobyt v nemocnici obejde bez takových zážitků tak mi to nevadí klidně bych tu ležela měsíc. Jenže jak se štítim najíst protože čuchám cizí puchy, nebo přerušuju inhalací jinak bych se taky mohla pozvracet z toho jaké zvuky se linou od souseda, jak někdo nezvoní po tom co se vykadí to hrnce aby to hned vynesli,... Pak jsem prostě vzteklá, ukřivděná a nejspíš se i trochu lituju, že to musím snášet. Bohužel v tomhle ohledu asi nikdy nedokážu být nesobecká a pokorná. Teď je klid tak snad to zas bude OK a ty dva dny byly jen schoda nešťastných náhod.

Jinak mám další info a radši se v tom nebudu moc šťourat. Snad bych mohla jít po 14ti dnech domů. Ale že bych si pískala se říct nedá sice jsem se zbavila teplot, které mne dennodenně otravovaly a crp kleslo bohužel změny na plicích se opravit nedají. Už to vypadá tak, že si povezu domů taky modrého kamaráda. Kyslíkový koncentrátor by mi mohl ulevit prozatím jen na noc a případně po zátěži. Zatím se na to dívám pozitivně budu líp dobíjet baterky. Budu mít víc síly na sebe i na Aničku. Na budoucnost raději nemyslím nechci se nechat strhnout červíčkem v hlavě ani případným pesimismem. Snad ještě můžu všem vytřít zrak. Snad mě ta mrcha ještě nepřeválcuje.
17.06.2016 17:27:21
matazel
Jmenuju se Markéta je mi 28 let a tento web vznikl, protože mám Cystickou fibrózu a vlastně mi slouží jako takový ventil pro zážitky s tím spojené. Mám dceru Aničku a skvělého manžela Jakuba, společnými silami se snažíme porvat se s tím vším jak nejlépe dovedeme.
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "3574"
matazel@seznam.cz Klidně napiš :-)
ahoj markétko, ráda bych se tě zeptala na nějaké informace ohledně těhotenství, bylo by možno Ti napsat někam na email? Děkuji.
ahoj markétko, ráda bych se tě zeptala na nějaké informace ohledně těhotenství, bylo by možno Ti napsat někam na email? Děkuji.
S CF nemám vůbec žádné zkušenosti. Ani neznám nikoho ve svém okolí s touto diagnózou. Pravda, někdy už jsem o "slaných lidech" slyšela, ale nějak se mě to netýkalo. Dnes jsem v podvečer jen tak ledabyle přepínala televizi a na ČT2 viděla pořad o "VÁS" Hrozně mě zaujal a najednou jsem chtěla vědět víc! prolistovala jsem různé stránky a skončila na Vašem blogu..........docela nesnáším, když mi internet žere můj čas, ale nemohla jsem si pomoc - prostě mě to pohltilo......nevím co mne zaujalo víc, jestli popis pobytu v nemocnici...já tam byla všehovšudy asi 5x a ačkoliv na mne byli vždy jakžtakž hodní, nelíbilo se mi tam.....ale proti Vašim zážitkům = procházka růžovou zahradou! Nebo jestli to všechno kolem....trochu cítím takový hanebný pocit, že já sem ničím nepatřím.... ale jestli měl pořad na ČT2 být osvětou, tak u mě se to povedlo..... Teď si tak uvědomuji, možná jsou někde kolem mě lidi s CF a já o tom ani nevím.... V každém případě DRŽÍM PALCE :-)
Všem děkuji za milé vzkazy. Pochopitelně by bylo prima, kdyby nebylo o čem psát, ale slibuju že žádné epesní CF zážitky si nenechám jen pro sebe. :-) Markéta
Markéto, pročetla jsem celý Tvůj blog, moc Ti za něj děkuju a přeju hodně štěstí.
Markétko, moc hezké a moudré psaní...užívejte života pro každý okamžik, Vy to dokážete!!! :-) ivana
Markétko, super články.
Markétko, přesně, život je teď a tady co bude zítra neví nikdo, pravě proto je život tak krásný. Tvé články se čtou sami, super:-)))
Přeji mnoho sil a hodně, hodně zdravíčka.
A už se moc těším na další Tvé články, a jinak přeji krásnou svatbu a mnoho štěstí v manželství:-))))
Eva
Markéto, máte úžasný dar psaní, když jsem si četla váš blog jak o sobě a svých problémech dokážete s nadhledem a humorem psát, byla jsem dojatá a dokonce jak jste líčila tři týdny ve FN Motol jsem z některých pasáží dostávala záchvaty smíchu až se manžel divil, co mi je. Ale předně dokážete se na svůj osud dívat pozitivně, přeji vám co nejvíc zdraví a aby se vám vaše sny splnily. Gabriela
Marky,držím moc palce
Přihlašte se k odběru novinek na stránkách
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one