"Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody"..
IMG_3096.JPG
Odešlete dárcovskou SMS pomocí QR kódu
Cena DMS je 30 Kč
více v pravém sloupci - Pomoc CF nemocným
nebo www.cfklub.cz

 
DMS

DMS

2. Nebuď lemra!

8.května 2014

Tak se musím přiznat k hrozné věci, jsem lenoch a děsná slibotechna. Od podzimu si pořád slibuju jak budu pořádně flutterovat a cvičit a jak půjdu na spinnig. Dokonce už jsem párkrát měla objednanej termín, ale pak jsem našla dobrej důvod proč nemůžu na cvičení dorazit. Takže jsem se akorát furt pozorovala jak jsem unavená a jak nemůžu až jsem šla v březnu do Motola na kontrolu a tam jsem měla spirometrii jen 59% (horší sem měla už jen při zápalu plic). Brala jsem atb a dokonce jsem měla i neschopenku 14dní. Utápěla jsem se v sebelítosti až jsem měla sama sebe plný zuby. Hlavně že se prezentuju mottem "Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody". Jéžiš a ještě jsem tímhle svým melancholickým rozpoložením obtěžovala Kamču. Hledala jsem na Youtube videa o CF a už jsem se začala pomalu přesvědčovat že lepší to nebude. Ta spirometrie mi prostě poslední rok kontrolu od kontroly klesala. Sakra jak jí to muselo přijít na hlavu, na co že si to jako stěžuju. Furt můžu chodit do práce, dělat prakticky vše na co pomyslim. Pravda je že mě to nejvíc drtilo, protože tak moc chci miminko a těch 59% už mě prostě svítilo v hlavě jako noční můra. Když je míň jak 50% tak lékař těhotenství nedoporučuje vůbec.
Abych to teda shrnula bude to tak pět týdnů co jsem se prostě nakopala do zadku, profacovala, prostě řekla dost, teď budeš makat. Takže vskutku nekecám, ale minimálně 4* týdně cvičím dýchací svaly (sama doma jak mě to naučil fyzioterapeut). Jak jsem zahleněná tak i za cenu pozdního příchodu do práce ráno rehabilutuju jak zběsilá dokud ve mě nic nehrčí. Piju Vincentku a taky celkově důkladněji inhaluju.
No a tady je výsledek včera spirometrie 68% - to je nejlepší hodnota za posledních 12měsíců! Ty bláho kdyby se mi povedlo dostat se nad 70% to bych na sebe byla fakt pyšná! Samou radostí jsem si i poskočila a pan doktor taky vypadal potěšeně.
Moje poselství všem ostatním je jasný nebuď lemra, neutápěj se v sebelítosti, nepředstavuj si jak to všechno skončí a co nedokážeš. Prostě makej a dodržuj co lékaři radí ono na tom vážně něco je!

PS: možná za to celý nemůže jen moje cvičení, ale i můj talisman. Nechala jsem si vytetovat rybu Bettu bojovnici. Protože jsem ryba, protože Betta není slabej kus a navíc jsem ji umístila do míst, kde jsem přibližně měla zápal plic. Protože mě ta CF jen tak nepřepere!
17.06.2016 17:28:52
matazel
Jmenuju se Markéta je mi 28 let a tento web vznikl, protože mám Cystickou fibrózu a vlastně mi slouží jako takový ventil pro zážitky s tím spojené. Mám dceru Aničku a skvělého manžela Jakuba, společnými silami se snažíme porvat se s tím vším jak nejlépe dovedeme.
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "8558"
matazel@seznam.cz Klidně napiš :-)
ahoj markétko, ráda bych se tě zeptala na nějaké informace ohledně těhotenství, bylo by možno Ti napsat někam na email? Děkuji.
ahoj markétko, ráda bych se tě zeptala na nějaké informace ohledně těhotenství, bylo by možno Ti napsat někam na email? Děkuji.
S CF nemám vůbec žádné zkušenosti. Ani neznám nikoho ve svém okolí s touto diagnózou. Pravda, někdy už jsem o "slaných lidech" slyšela, ale nějak se mě to netýkalo. Dnes jsem v podvečer jen tak ledabyle přepínala televizi a na ČT2 viděla pořad o "VÁS" Hrozně mě zaujal a najednou jsem chtěla vědět víc! prolistovala jsem různé stránky a skončila na Vašem blogu..........docela nesnáším, když mi internet žere můj čas, ale nemohla jsem si pomoc - prostě mě to pohltilo......nevím co mne zaujalo víc, jestli popis pobytu v nemocnici...já tam byla všehovšudy asi 5x a ačkoliv na mne byli vždy jakžtakž hodní, nelíbilo se mi tam.....ale proti Vašim zážitkům = procházka růžovou zahradou! Nebo jestli to všechno kolem....trochu cítím takový hanebný pocit, že já sem ničím nepatřím.... ale jestli měl pořad na ČT2 být osvětou, tak u mě se to povedlo..... Teď si tak uvědomuji, možná jsou někde kolem mě lidi s CF a já o tom ani nevím.... V každém případě DRŽÍM PALCE :-)
Všem děkuji za milé vzkazy. Pochopitelně by bylo prima, kdyby nebylo o čem psát, ale slibuju že žádné epesní CF zážitky si nenechám jen pro sebe. :-) Markéta
Markéto, pročetla jsem celý Tvůj blog, moc Ti za něj děkuju a přeju hodně štěstí.
Markétko, moc hezké a moudré psaní...užívejte života pro každý okamžik, Vy to dokážete!!! :-) ivana
Markétko, super články.
Markétko, přesně, život je teď a tady co bude zítra neví nikdo, pravě proto je život tak krásný. Tvé články se čtou sami, super:-)))
Přeji mnoho sil a hodně, hodně zdravíčka.
A už se moc těším na další Tvé články, a jinak přeji krásnou svatbu a mnoho štěstí v manželství:-))))
Eva
Markéto, máte úžasný dar psaní, když jsem si četla váš blog jak o sobě a svých problémech dokážete s nadhledem a humorem psát, byla jsem dojatá a dokonce jak jste líčila tři týdny ve FN Motol jsem z některých pasáží dostávala záchvaty smíchu až se manžel divil, co mi je. Ale předně dokážete se na svůj osud dívat pozitivně, přeji vám co nejvíc zdraví a aby se vám vaše sny splnily. Gabriela
Marky,držím moc palce
Přihlašte se k odběru novinek na stránkách
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one