"Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody"..
IMG_3096.JPG
Odešlete dárcovskou SMS pomocí QR kódu
Cena DMS je 30 Kč
více v pravém sloupci - Pomoc CF nemocným
nebo www.cfklub.cz

 
DMS

DMS

4. Není to pořád jen o CF

7. května 2013

Webgarden mě ponouká k pravidelnému akutalizování a aktivitě, abych nepřišla o návštěvníky webu. Já ale nevím co bych měla pravidelně přidávat. Prvotní záměr byl věnovat blogovou aktivitu pouze článkům o životě s CF. Jenže můj život není podřízený CF, teď mě sice trápí alergie ale za to může rozkvétající šeřík. Frkám a víc kašlu a mám rudý oči, ale to vem čert.
Děje se spousta věcí. Třeba jsem včera upekla Sachr. První dílo ve svý už téměř hotový nový kuchyni. Podle receptu na netu jsem dělala čokoládovou polevu a trochu se bála, že mi nezatuhne, příště přidám víc čokolády, ale povedla se i tak :-)
Minulý týden jsme byli už po páté na Beltinu. To je dle mého názoru velmi oduševnělá náhrada za čarodejnický pitky. Teda neříkám, že jsem se na dno lahve Cideru nepodívala, ale taky jsem si užila spoustu příjemné muziky naladěné do irských a bretaňských rytmů. No a v neposlední řadě jsem se zas po dlouhé době podívala do nádherné Telče.
Dnes večer mě čeká koncet Marka Knopflera. No nečekám, že to všichni budete znát nejspíš nepomůže ani název skupiny Dire Straits. Já mám vůbec v oblibě muzikanty, kteří hráli už dlouho předtím než jsem se já vůbec narodila. Takže pokud chci svou oblíbenou muziku vidět na živo nemůžu váhat. A dneska se na ten večer obzvlášť těším!

Taky se rýsuje akce hambatýho kalendáře. Je to skvělej nápad Kamily a doufám, že vyjde. Trochu mám radost, že jsem mohla s něčím taky přispět (ale to rozebírat nebudeme). Abych to trochu uvedla na pravou mírů přispěju i holou kůží. Z toho ale nejsem úplně šťestím bez sebe. Nepatřím mezi lidi, kteří se rádi fotí, raději se dívám do fotoaparátu z druhé strany obejktivu. Tohle je ale pro dobrou věc tak ať se na ty moje šunky někdo mrkne. A že to jsou pořádný šunky od prosincového pobytu v Motole se mi daří dobře a i přesto, že se snažím pravidelně cvičit jsem docela nakynula. To jsem mezi cerfáky docela velká vyjímka. Většina z nás jsou chrti, kterým dělá problém přibrat každý gram. Na jednu stranu mě to štve, ale zas ne tolik abych držela nějakou dietu na to mám moc ráda jídlo. A vlastně i sama sebe, nevadí mi že mám nějaké to kilo navíc (pokud nemusim koukat na svou fotku v plavkách). Možná i díky tomu že mám trochu zásoby se mě nějakej ten bacil jen tak nechytí. No je to moje spekulace která mi pomáhá. Prostě si pěkně nalhávám, že ty moje špíčky mě v tom boji s CF pomáhají. Příští týden jdu na kontrolu k panu dokotru Filovi tak uvidíme jeslti to budu mít i černé na bílém.

Mějte se famfárově :-)
17.06.2016 17:32:46
matazel
Jmenuju se Markéta je mi 28 let a tento web vznikl, protože mám Cystickou fibrózu a vlastně mi slouží jako takový ventil pro zážitky s tím spojené. Mám dceru Aničku a skvělého manžela Jakuba, společnými silami se snažíme porvat se s tím vším jak nejlépe dovedeme.
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "8558"
matazel@seznam.cz Klidně napiš :-)
ahoj markétko, ráda bych se tě zeptala na nějaké informace ohledně těhotenství, bylo by možno Ti napsat někam na email? Děkuji.
ahoj markétko, ráda bych se tě zeptala na nějaké informace ohledně těhotenství, bylo by možno Ti napsat někam na email? Děkuji.
S CF nemám vůbec žádné zkušenosti. Ani neznám nikoho ve svém okolí s touto diagnózou. Pravda, někdy už jsem o "slaných lidech" slyšela, ale nějak se mě to netýkalo. Dnes jsem v podvečer jen tak ledabyle přepínala televizi a na ČT2 viděla pořad o "VÁS" Hrozně mě zaujal a najednou jsem chtěla vědět víc! prolistovala jsem různé stránky a skončila na Vašem blogu..........docela nesnáším, když mi internet žere můj čas, ale nemohla jsem si pomoc - prostě mě to pohltilo......nevím co mne zaujalo víc, jestli popis pobytu v nemocnici...já tam byla všehovšudy asi 5x a ačkoliv na mne byli vždy jakžtakž hodní, nelíbilo se mi tam.....ale proti Vašim zážitkům = procházka růžovou zahradou! Nebo jestli to všechno kolem....trochu cítím takový hanebný pocit, že já sem ničím nepatřím.... ale jestli měl pořad na ČT2 být osvětou, tak u mě se to povedlo..... Teď si tak uvědomuji, možná jsou někde kolem mě lidi s CF a já o tom ani nevím.... V každém případě DRŽÍM PALCE :-)
Všem děkuji za milé vzkazy. Pochopitelně by bylo prima, kdyby nebylo o čem psát, ale slibuju že žádné epesní CF zážitky si nenechám jen pro sebe. :-) Markéta
Markéto, pročetla jsem celý Tvůj blog, moc Ti za něj děkuju a přeju hodně štěstí.
Markétko, moc hezké a moudré psaní...užívejte života pro každý okamžik, Vy to dokážete!!! :-) ivana
Markétko, super články.
Markétko, přesně, život je teď a tady co bude zítra neví nikdo, pravě proto je život tak krásný. Tvé články se čtou sami, super:-)))
Přeji mnoho sil a hodně, hodně zdravíčka.
A už se moc těším na další Tvé články, a jinak přeji krásnou svatbu a mnoho štěstí v manželství:-))))
Eva
Markéto, máte úžasný dar psaní, když jsem si četla váš blog jak o sobě a svých problémech dokážete s nadhledem a humorem psát, byla jsem dojatá a dokonce jak jste líčila tři týdny ve FN Motol jsem z některých pasáží dostávala záchvaty smíchu až se manžel divil, co mi je. Ale předně dokážete se na svůj osud dívat pozitivně, přeji vám co nejvíc zdraví a aby se vám vaše sny splnily. Gabriela
Marky,držím moc palce
Přihlašte se k odběru novinek na stránkách
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one