"Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody"..
IMG_3096.JPG
Odešlete dárcovskou SMS pomocí QR kódu
Cena DMS je 30 Kč
více v pravém sloupci - Pomoc CF nemocným
nebo www.cfklub.cz

 
DMS

DMS

3. Někdy to stojí za ..

10. dubna 2013

Celou noc jsem nespala, jen jsem se pořád převalovala a hlavou se mi honila spousta věcí, které bych ráda řekla, že bych do něčeho nejradši kopla, křičela, nebo jsem se cítila naprosto bezmocně a mizerně. Nejsem z těch, co brečí, většinu věcí ustojím. Pár slz co se mi tlačilo ven se mi povedlo zpacifikovat poměrně rychle. Hlavou se mi honil refrén písničky od Deep Purple naprosto dokonale vystihuje to, jak se cítím.. Sometimes I Feel Like Screaming..

Nikdy jsem nevěřila v žádného boha, ne že by mě doma vychovali zarytí ateisté. Nikdy jsem v něj nevěřila, protože kdyby nějaký Bůh byl, nikdy by přeci nedovolil, aby umírali nevinné děti a mladí lidé. Kdyby nějaký Bůh byl, měli bychom všichni dostat svou šanci žít. Soud nad námi by měli vynášet až podle toho, jak jsme se svými životy naložili.

Už jsem tu někde psala, že jsem se nechtěla do "CF světa" zapojovat právě, protože jsem nechtěla vědět, kolik lidí na CF ročně umírá. Jsem se skupinou v kontaktu ani ne rok a už to jsou dva. V obou těch případech jen potvrzují jak je naše nemoc zákeřná a nevyzpytatelná. Ani Petra ani Kamil na tom nebyli zdravotně tak zle, že by se dalo předpokládat, že brzy zemřou. Jedna mizerná komplikace navíc a je to v pytli. Připadám si naprosto bezmocná. Upínám se ke světýlku v tunelu, že třeba k padesátce bych se mohla přiblížit. Strašně moc si přeju, aby se ta naše věková hranice posouvala výš, ale Petra i Kamil taky určitě doufali, že budou žít déle. Říkám si, jak mě CF nikdy neporazí na kolena, že já to vybojuju a dokážu žít déle. Pak ale přijde taková podpásovka a já nevím, jestli jen nejsem naivní blbec.

Mám strach ze smrti ne z toho, že nebudu, i když to je věc, kterou mi mozek nikdy nebyl schopný zpracovat. Co se s člověkem tedy stane? To najednou prostě není nic?. Je to smutná představa, ale nemyslím, že to je něco, čeho je třeba se bát. Bojím se jiných věcí spojených se smrtí. Bojím se, že tím strašně moc ublížím svým blízkým. Bojím se, že tu po mě zůstane malé dítě a při vší snaze mu mámu nikdo nenahradí. Mám za to na sebe neuvěřitelný vztek, můžu tohle vůbec dopustit? Taky nelze opomenout strach z toho, že skončím někde na hadičkách. Budou do mě pumpovat výživu, antibiotika a oblbováky, možná u toho bude i plicní ventilátor a pytlíček na čůrání. Sakra takhle nechci skončit. Polomrtvá někde ležet a čekat až mě cizí člověk obslouží.

Zas se z toho vyhrabu, nakonec si řeknu, že právě protože ten život je krátký musím pro sebe urvat co jen to jde. Můžete umřít ze spousty jiných důvodů, než je chronické onemocnění. Za pár dní zas budu uvažovat nad životem veseleji. Teď jsem se ale nějak musela porochnit v těch horších variantách. Taková věc jakou je smrt úžasného člověka nejde přejít s úsměvem na rtech. Nedá se dělat, že se to netýká i mne. CF je mojí součástí stejně jako všech těch, kteří již kvůli ní nejsou mezi námi.
17.06.2016 17:33:14
matazel
Jmenuju se Markéta je mi 28 let a tento web vznikl, protože mám Cystickou fibrózu a vlastně mi slouží jako takový ventil pro zážitky s tím spojené. Mám dceru Aničku a skvělého manžela Jakuba, společnými silami se snažíme porvat se s tím vším jak nejlépe dovedeme.
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "3574"
matazel@seznam.cz Klidně napiš :-)
ahoj markétko, ráda bych se tě zeptala na nějaké informace ohledně těhotenství, bylo by možno Ti napsat někam na email? Děkuji.
ahoj markétko, ráda bych se tě zeptala na nějaké informace ohledně těhotenství, bylo by možno Ti napsat někam na email? Děkuji.
S CF nemám vůbec žádné zkušenosti. Ani neznám nikoho ve svém okolí s touto diagnózou. Pravda, někdy už jsem o "slaných lidech" slyšela, ale nějak se mě to netýkalo. Dnes jsem v podvečer jen tak ledabyle přepínala televizi a na ČT2 viděla pořad o "VÁS" Hrozně mě zaujal a najednou jsem chtěla vědět víc! prolistovala jsem různé stránky a skončila na Vašem blogu..........docela nesnáším, když mi internet žere můj čas, ale nemohla jsem si pomoc - prostě mě to pohltilo......nevím co mne zaujalo víc, jestli popis pobytu v nemocnici...já tam byla všehovšudy asi 5x a ačkoliv na mne byli vždy jakžtakž hodní, nelíbilo se mi tam.....ale proti Vašim zážitkům = procházka růžovou zahradou! Nebo jestli to všechno kolem....trochu cítím takový hanebný pocit, že já sem ničím nepatřím.... ale jestli měl pořad na ČT2 být osvětou, tak u mě se to povedlo..... Teď si tak uvědomuji, možná jsou někde kolem mě lidi s CF a já o tom ani nevím.... V každém případě DRŽÍM PALCE :-)
Všem děkuji za milé vzkazy. Pochopitelně by bylo prima, kdyby nebylo o čem psát, ale slibuju že žádné epesní CF zážitky si nenechám jen pro sebe. :-) Markéta
Markéto, pročetla jsem celý Tvůj blog, moc Ti za něj děkuju a přeju hodně štěstí.
Markétko, moc hezké a moudré psaní...užívejte života pro každý okamžik, Vy to dokážete!!! :-) ivana
Markétko, super články.
Markétko, přesně, život je teď a tady co bude zítra neví nikdo, pravě proto je život tak krásný. Tvé články se čtou sami, super:-)))
Přeji mnoho sil a hodně, hodně zdravíčka.
A už se moc těším na další Tvé články, a jinak přeji krásnou svatbu a mnoho štěstí v manželství:-))))
Eva
Markéto, máte úžasný dar psaní, když jsem si četla váš blog jak o sobě a svých problémech dokážete s nadhledem a humorem psát, byla jsem dojatá a dokonce jak jste líčila tři týdny ve FN Motol jsem z některých pasáží dostávala záchvaty smíchu až se manžel divil, co mi je. Ale předně dokážete se na svůj osud dívat pozitivně, přeji vám co nejvíc zdraví a aby se vám vaše sny splnily. Gabriela
Marky,držím moc palce
Přihlašte se k odběru novinek na stránkách
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one