"Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody"..
IMG_3096.JPG
Odešlete dárcovskou SMS pomocí QR kódu
Cena DMS je 30 Kč
více v pravém sloupci - Pomoc CF nemocným
nebo www.cfklub.cz

 
DMS

DMS

První domácí

První domácí

Hotovo

Hotovo

Potřebujete:
Kvalitní česnek ideálně ze zdroje u kterého nebyl ošetřován chemií.
Vodku, obsah alkoholu ideálně 38-40%

Česnek by neměl přijít do kontaktu s kovem, kvůli zachování účinné látky. Ideálně tedy použijte keramický/plastový nůž, plastové síto/utěrku, nádoby ze skla/plastu (vhodná je odměrka, ale můžete použít i sklenici). Nádoby ve kterých budete česnekovou směs a následně i zředěnou vodku přechovávat by měli být tmavé, pokud takové nemáte jednoduše použijte alobal.

Postup:
Česnek nakrájíme na co nejmenší kousky a nasypeme do odměrky/sklenice. Na 1 díl česneku připadnou 2 díly vodky. Pokud tedy máme půl sklenice česneku smícháme to s celou sklenicí vodky. Můžete přidat také lžičku curku. Pracujte rychle účinná látka obsažená v česneku (alicin) se uvolňuje jakmile se naruší jeho struktura. Tuto směs bychom měli nechat alespoň 10 dní uležet. Nejlepší je nějaký temnější a chladnější prostor do 20°C. Pokud vás nic lepšího nenapadne a dáte směs do ledničky nechte ji louhovat déle (alespoň 14dní). Je vhodné s nádobou každý den třást aby se směs promíchala.

Moje směs na fotce je množství 0.5l vodky na 0.25l česnekové drtě, pohodlně se po scedění vešla do 0.5l lahve.

Uleželou směs musíme scedit, aby neobsahovala žádné kousky česneku. Pak ji přelijte do nádoby ve které se Vám bude pohodlně uchovávat. Mě se osvědčila například lahev od piva Bernard (mají skvěle řešné uzávěry).

Kal usazený na dně nádoby není na škodu :-)

Užívám každý večer preventivně jednu kapku (při nachlazení množství zvyšuji). Pokud to na Vás bude moc velký "hardcore", tak kapku rozpusťte ve sklenici vody.

Proč česnek?
Česnek je nejúčinější přírodní antibiotikum. Pomáhá při léčbě nachlazení při pravidelném užívání i jako prevence zánětů a viróz. Alkohol roztahuje cévy a tak se účinná látka obsažená v česneku lépe dostává do celého těla. Některé látky obsažené v česneku se také dokáží uvolnit právě jen díky alkoholu. Proto je efektnější užívat česnekovou vodku respektive tintkuru než samotný česnek.

Pro zajímavost pacienti CF v USA mají česnek běžně zahrnutý ve svých dávkách léků předepsaných přímo od lékaře :-)
Jmenuju se Markéta je mi 28 let a tento web vznikl, protože mám Cystickou fibrózu a vlastně mi slouží jako takový ventil pro zážitky s tím spojené. Mám dceru Aničku a skvělého manžela Jakuba, společnými silami se snažíme porvat se s tím vším jak nejlépe dovedeme.
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "8558"
matazel@seznam.cz Klidně napiš :-)
ahoj markétko, ráda bych se tě zeptala na nějaké informace ohledně těhotenství, bylo by možno Ti napsat někam na email? Děkuji.
ahoj markétko, ráda bych se tě zeptala na nějaké informace ohledně těhotenství, bylo by možno Ti napsat někam na email? Děkuji.
S CF nemám vůbec žádné zkušenosti. Ani neznám nikoho ve svém okolí s touto diagnózou. Pravda, někdy už jsem o "slaných lidech" slyšela, ale nějak se mě to netýkalo. Dnes jsem v podvečer jen tak ledabyle přepínala televizi a na ČT2 viděla pořad o "VÁS" Hrozně mě zaujal a najednou jsem chtěla vědět víc! prolistovala jsem různé stránky a skončila na Vašem blogu..........docela nesnáším, když mi internet žere můj čas, ale nemohla jsem si pomoc - prostě mě to pohltilo......nevím co mne zaujalo víc, jestli popis pobytu v nemocnici...já tam byla všehovšudy asi 5x a ačkoliv na mne byli vždy jakžtakž hodní, nelíbilo se mi tam.....ale proti Vašim zážitkům = procházka růžovou zahradou! Nebo jestli to všechno kolem....trochu cítím takový hanebný pocit, že já sem ničím nepatřím.... ale jestli měl pořad na ČT2 být osvětou, tak u mě se to povedlo..... Teď si tak uvědomuji, možná jsou někde kolem mě lidi s CF a já o tom ani nevím.... V každém případě DRŽÍM PALCE :-)
Všem děkuji za milé vzkazy. Pochopitelně by bylo prima, kdyby nebylo o čem psát, ale slibuju že žádné epesní CF zážitky si nenechám jen pro sebe. :-) Markéta
Markéto, pročetla jsem celý Tvůj blog, moc Ti za něj děkuju a přeju hodně štěstí.
Markétko, moc hezké a moudré psaní...užívejte života pro každý okamžik, Vy to dokážete!!! :-) ivana
Markétko, super články.
Markétko, přesně, život je teď a tady co bude zítra neví nikdo, pravě proto je život tak krásný. Tvé články se čtou sami, super:-)))
Přeji mnoho sil a hodně, hodně zdravíčka.
A už se moc těším na další Tvé články, a jinak přeji krásnou svatbu a mnoho štěstí v manželství:-))))
Eva
Markéto, máte úžasný dar psaní, když jsem si četla váš blog jak o sobě a svých problémech dokážete s nadhledem a humorem psát, byla jsem dojatá a dokonce jak jste líčila tři týdny ve FN Motol jsem z některých pasáží dostávala záchvaty smíchu až se manžel divil, co mi je. Ale předně dokážete se na svůj osud dívat pozitivně, přeji vám co nejvíc zdraví a aby se vám vaše sny splnily. Gabriela
Marky,držím moc palce
Přihlašte se k odběru novinek na stránkách
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one